سر خط خبر ها
برگزاری نخستین کارگاه ایده پردازی عکس

برگزاری نخستین کارگاه ایده پردازی عکس

مسئول انجمن عکس استان فارس خبرداد : با حضور جمعی از هنرمندان عکاس نخستین کارگاه حضوری با محوریت "موضوع و ایده پردازی " در عکاسی برگزار شد.

هاشم عرفان منش در گفت و گو با روابط عمومی چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور، با اشاره به اهمیت ایده پردازی در عکاسی اظهار داشت: فرایند خلاقیت و ایده یابی مهم‌ترین مسیری است که در خلق یک اثر در زمینه هنر عکاسی باید پیمود.

وی افزود: دست یابی به ایده تنها توسط یک ذهن خلاق صورت می‌پذیرد که این فرایند و تلاش کاملا آگاهانه است و در واقع ایده رامی‌توان روح یک اثر در عکاسی دانست.

مسئول انجمن عکس استان فارس تصریح کرد: یک هنرمند عکاس با نگاه متفاوتی که به سوژه های گوناگون دارد می تواند ایده های مختلفی را در ذهن پرورش دهد که همین مسیر او را به خلق یک اثر متفاوت هدایت می کند.

عرفان منش با اشاره به برگزاری این کارگاه حضوری گفت: در این کارگاه که با حضور جمعی از اساتید حوزه عکس استان کرمان برگزار شد موضوع مربوط به هنرمندان علی حسن زاده با عنوان تعزیه و همچنین هادی خسروی با اثر نمدمالی مورد بررسی و تحلیل هنرمندان کرمانی قرار گرفت.

گفتنی است که در ادامه این کارگاه امید آقایی به عنوان استاد راهنما مطالبی در خصوص مباحث کلی و عمومی عکاسی، پیام و مخاطب، بیان ساختارهای مجموعه عکس پرداخت.

گزارش تصویری
نظرات خوانندگان