سر خط خبر ها
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان :

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان :

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان گفت: چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور این دوره با رویکرد متفاوت و خاص طرح محوری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی چهارمین دوسالانه عکس سراسری نور، رسول کرمی مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان، با اشاره به نگاه متفاوت این دوره از دوسالانه عکس نور اظهار داشت: چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور با رویکردی تازه و متفاوت‌تر از دوره‌های پیشین برگزار می‌شود و طرح محور بودن از ویژگی‌های امسال جشنواره است.

وی افزود: در این دوره از هر استان دو تا پنج عکاس در بخش ویژه انتخاب و با هدایت و راهنمایی استادان راهنما آثار خود را در قالب مجموعه عکس تهیه می‌کنند و در بخش آزاد نیز محدودیتی برای شرکت عکاسان استانی وجود ندارد و ۷ تا ۱۲ عکس در هر مجموعه عکس انتخاب خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان تصریح کرد: هنر زبان گویای جامعه است و بیان راهکار برای تعالی جامعه اسلامی با شیوه‌های هنری از اهداف فعالیت هنرمندان بسیجی است.

کرمی با اشاره به موضوعات در نظر گرفته شده به منظور شرکت در این جشنواره گفت: بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، رونق تولید و ترویج فرهنگ حمایت و مصرف از کالای ایرانی، خانواده و آسیب‌های اجتماعی، نگاهی نو به دفاع عزت آفرین و غیرتمند اقوام مختلف کشور و معرفی قهرمانان و مبارزان انقلابی و محلی، توانمندی‌ها و شکوه عزت و اقتدار و سازندگی و پیشرفت در چهلمین سال تأسیس و تشکیل بسیج، سالم‌سازی فضای اجتماعی با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، نقش مادران و همسران در هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و دفاع در برابر استکبار موضوعات این جشنواره هستند.

وی بیان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ۲۰ مهرماه است و داوری و اعلام آثار راه‌یافتگان ۷ آبان انجام می‌شود و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در جشنواره می‌توانند به سایت مراجعه کرده و در نظر داشته باشند که دو سوم از مجموعه عکس‌ها باید متعلق به بعد از سال ۹۶ باشد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان همدان خاطر نشان کرد: در هر یک از بخش‌های ویژه و آزاد سه نفر برگزیده و دو مجموعه عکس شایسته تقدیر معرفی می‌شود.

نظرات خوانندگان