سر خط خبر ها
توجه به ظرفیت های استان‌ها، رسالت اصلی دوسالانه عکس نور است

توجه به ظرفیت های استان‌ها، رسالت اصلی دوسالانه عکس نور است

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، هنرمندان شهرستان‌ها را سرمایه های اصلی سازمان دانست و گفت: مهم ترین رویکرد دوسالانه سراسری عکس نور توجه ویژه به ظرفیت های نهفته استان‌ها است.

به گزارش روابط عمومی چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور، امیر نصیر بیگی در جمع مسئولین انجمن های هنری و روسای بسیج هنرمندان کشور با اشاره به برگزاری چهارمین دوسالانه عکس نور اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزشمندی که در حال حاضر توسط انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان در حال برگزاری است چهارمین دوره دوسالانه سراسری عکس نور است.

وی افزود: از جمله اتفاقات خوب و هدفمند این دوره از جشنواره، پروژه محور بودن دوسالانه و توجه ویژه به بحث آموزش است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان تصریح کرد: در این دوره از برگزاری این جشنواره سعی شده که در بخش کار تولیدی و تهیه پروژه های مختلف عکاسی توسط هنرمندان نقاط ضعف و قوت استانی احصاء و در راستای توجه به این موضوعات آثار فاخر تولید گردد.

نصیر بیگی با اشاره به رونق اقتصاد مقاومتی گفت: این جشنواره با رسالت های پیش روی خود در مسیر برگزاری می تواند نقش مهم و موثری را در راستای رونق اقتصاد مقاومتی و همینطور احیای مشاغل فراموش شده استانها نیز ایفا کند که بی شک هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره نقش ارزنده را در این میان ایفا می کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست گذاری جشنواره، جریان سازی هدفمندی را در مسیر اجرای این حرکت فرهنگی پیش بینی می کنیم که می تواند بسیار تاثیرگذار بوده و خروجی های فراوانی را به دنبال داشته باشد.

رئیس بسیج هنرمندان تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات هدفمند انجمن عکس بسیج حضور پرشور و منسجم هنرمندان عکاس در انعکاس حرکت مهم اربعین است.

نصیر بیگی تاکید کرد: یکی از رسالت های های مهم سازمانی بسیج هنرمندان توجه هنرمندانه به مراسمات و آئین های دینی و مذهبی است که راس آنها حرکت اربعین و حضور میلیونی اقشار و فرهنگ های مختلف است.

وی ادامه داد: از جمله وظائف مهم هنرمندان بسیجی انعکاس و پوشش کامل این حرکت مهم فرهنگی است چرا که در این ایام رسانه های غربی و استعماری به دنبال این هستند که به گونه ای دیگر این حرکت را در جهان معرفی کنند که در این شرایط هنرمندان رسالت سنگینی را بر عهده دارند.

نصیر بیگی در بخش دیگری از سخنان خود تقویت و توسعه شبکه هنری و ادبی بسیج را یکی از مسئولیت های مهم سازمان بسیج هنرمندان دانست و عنوان کرد:امروزه مجامع صنفی نقش ویژه و خاصی دارند که بر این اساس سازمان بسیج هنرمندان نیز در نظر دارد به جهت نقش آفرینی موثر و ویژه انجمن‌های صنفی هنری و ادبی بسیج را تقویت و توسعه دهد، تا بواسطه حضور انجمن‌ها در عرصه هنری و ادبی نقش خود را به شایستگی ایفا نماید.

وی با اشاره به برنامه های پیش روی سازمان در 6 ماهه امسال بیان کرد: تمامی تلاشها و هماهنگی ها ناظر بر این است که با تدوین برنامه های جامع و کارآمد زمینه نقش آفرینی هنرمندان عزیز بسیجی را در قالب شبکه جامع هنری و ادبی بسیج فراهم ساخته و با تولید و اجرای برنامه های تاثیر گذار سهم بسزایی در مدیریت عرصه و تغییر در موازنه های هنری و ادبی جامعه به سمت ارزشهای انقلابی و اسلامی باشیم.

این مسئول عنوان کرد که جشنواره های سرود، خوشنویسی،عکس و شعر بسیج دز نیمه دوم سال ۹۸ همراه با تولیدات هنری و ادبی برگزار میشود.

گزارش تصویری
نظرات خوانندگان