سر خط خبر ها
نخستین نمایشگاه عکس حرکت انسانی

نخستین نمایشگاه عکس حرکت انسانی

آثار عکاسی ارسالی از عکاسان سراسر کشور برای نخستین نمایشگاه عکس حرکت انسانی توسط گروه داوری این نمایشگاه انتخاب گردیدند .

دبیرخانه‌ی این نمایشگاه با انتشار این خبر ، اعلام نمود که تعداد ۵۲۵ اثر از ۸۳ عکاس به دبیرخانه رسیده بود که از این میان تعداد ۵۰ عکس از ۳۳ عکاس به مرحله‌ی نهایی راه یافته است . داوری این نمایشگاه بعهده‌ی سید محسن مصطفی زاده ، ابراهیم بهرامی و حمید رضا گیلانیفر بوده است .
این نمایشگاه در روز پنجشنبه ۲۳ آبان به مناسبت تاسیس سالگرد این بنیاد در محل نمایندگی بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی در خیابان عارف مشهد افتتاح و نمایشگاه از روز ۲۴ لغایت ۲۸ آبان ماه در گالری رضوان واقع در خیابان کوهسنگی مشهد، ادامه خواهد داشت و در معرض دید علاقه‌مندان و هنردوستان قرار خواهد گرفت .
این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ مشارکت و همیاری و با موضوعات ( محرومیت های فرهنگی ، اقتصادی و همچنین حرکت های انسان دوستانه ،‌مهرورزی و اخلاق ، نمادهای محرومیت در حاشیه ی شهر ها ،‌کار و آموزش )‌توسط بنیاد نیکو کاری حرکت انسانی که موسسه‌ای غیر دولتی است با همکاری دیگر موسسات فرهنگی برگزار می شود .
بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی، بنیادی غیردولتی می‌باشد که با همت مهندس جعفر داوردوست شالچی بنا نهاده شده است. این بنیاد بین‌المللی که با هدف ریشه‌کنی فقر و رفع نابرابری اقتصادی در بین اقشار مختلف جامعه اغاز به کار کرده تا کنون در کشورهای دانمارک، اوگاندا، نپال و ایران پروژه‌های بشردوستانه متعددی را به انجام رسانده است. بنیاد نیکوکاری حرکت انسانی در سال ۹۷ با مدیریت آقای جواد نوروزی در‌ ایران تاسیس شد و در همین مدت، ۸۲ پروژه نیکوکاری را در مناطق محروم کشور به سرانجام رسانده است. در ضمن انجام پروژه‌های محرومیت‌زدایی هدف و شالوده جنبش حرکت انسانی این است که از طریق رایزنی با سازمان‌های بین‌المللی و تلاش در جهت آگاه‌سازی عموم مردم، ثروتمندان جوامع مختلف را ملزم سازد تا ۱ درصد از مازاد درآمد سالیانه خود را برای ریشه‌کنی فقر هزینه نمایند.

نظرات خوانندگان