سر خط خبر ها
شمسی‌پور مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری گفت

شمسی‌پور مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری گفت

تأکید بر تهیه پروژه یکی از مزیت‌های چهارمین دوسالانه عکس نور است

مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری معتقد است که تأکید بر تهیه پروژه یکی از مزیت‌های این دوره از دوسالانه عکس نور بود که منجر به حمایت عکاسان و توجه به پتانسیل‌های استانی شد.

مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری گفت: در این دوره از جشنواره با نگاه جدی که به ظرفیت‌های استان ها شد تفاوت عمده ای را نسبت به دوره های گذشته رقم زد.

بهرام شمسی‌پور با اشاره به رویکرد حمایتی چهارمین دوسالانه عکس نور اظهار کرد: تأکید بر تهیه پروژه یکی از مزیت‌های این دوره از جشنواره بود که منجر به حمایت عکاسان و توجه به پتانسیل های استانی شد.

مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اما یکی از اشکالاتی که دیده شد زمان و فرصت کوتاهی بود که برای شرکت کنندگان وجود داشت و این موضوع عکاسان را برای خلق آثار فاخر محدود کرده بود.

شمسی‌پور با اشاره به بخش‌های این جشنواره گفت: در استانی نظیر استان ما استقبال بیشتر هنرمندان از تک عکس است اما با این حال ۱۵ مجموعه از ۱۳ نفر شرکت‌کننده دراین جشنواره ارائه شد که اگر یک بخش از این دوسالانه به تک عکس اختصاص می یافت بی‌شک تعداد استقبال عکاسان افزایش می یافت.

وی ادامه داد: البته این جشنواره برای نخستین بار بود که به این صورت برگزار می‌شد و به طور قطع در دوره های بعدی خود با برظرف کردن نقاط ضعف مجموعه‌های قوی‌تری تولید خواهد شد.

مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در ارتباط با بحث کپشن‌نویسی نیز بسیاری از عکاسان دچار ضعف بودند و شاید بتوان گفت که بیشتر مجموعه‌های تولیدی نزدیک به مفهوم گزارش تصویری باشند.

شمسی‌پور با اشاره به اساتید راهنمای استان‌ها گفت: در بحث مربوط به اساتید راهنما ما این انتظار را داشتیم که اساتید راهنما به صورت بدون هزینه در کارگاه‌های آموزشی حضور یابند در صورتی که برای برگزاری این کارگاه‌ها  تقاضای هزینه مالی داشتند که واقعاً توان مالی انجمن استان این اجازه را به ما نمی‌داد و از لحاظ بودجه ای این امکان نبود.

وی بیان کرد: امیدواریم که در دوره‌های بعدی حمایت های لازم از انجمن های استان ها انجام شود که هنرمندان بتوانند در شرایط بهتری در جشنواره حضور یابند.

گفتنی است چهارمین دوسالانه عکس نور نهم و دهم دی‌ماه سال جاری به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

نظرات خوانندگان