سر خط خبر ها
رییس سازمان بسیج هنرمندان: درصدد کمک به احیای مشاغل در حال فراموشی هستیم

رییس سازمان بسیج هنرمندان: درصدد کمک به احیای مشاغل در حال فراموشی هستیم

رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور با بیان اینکه در این دوره از جشنواره عکاسی نور تلاش شده تا مشاغلی که در انزوای فراموشی قرار گرفته اند به تصویر کشیده شود، گفت: هم اکنون در برخی رشته‌های شغلی رکود مشاهده می‌شود که با برگزاری این رویداد و به تصویر کش

امیر نصیر بیگی در خصوص چهارمین دوسالانه عکس نور گفت: در این دوره از جشنواره تهدیدات، چالش ها، فرصت ها و ظرفیت های هر استانی مدنظر قرار گرفته شد تا عکاسان بتوانند در همه حوزه ها عکس های خود را به صورت مجموعه برای دبیرخانه ارسال کنند.

وی افزود: پیش بینی می شود آثاری که به این رویداد راه یافته اند به صورت بسته ای در اختیار مسوولان قرار داده شود تا روی فرصت ها و تهدیدهای هر منطقه اقداماتی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود مشکلات و کاستی هایی جامعه به زبان هنر به مسئولان بازگو شوند تا در مورد آن ها چاره اندیشی شود، اظهار داشت: جشنواره دو سالانه عکس نور منجر به سرمایه گذاری، فرصت شغلی، توسعه و افزایش رونق اقتصادی می شود.

نصیربیگی، ادامه داد: با برگزاری چنین جشنوارهایی می توان صنایع دستی و آیین های سنتی هر استان را به همگان معرفی کرد تا فرصت های شغلی و سرمایه گذاری بیشتری در جامعه فراهم شود.

 

مسوول انجمن عکس بسیج هنرمندان کشور گفت: در مراسم اختتامیه این دوره ۳۵۰ قطعه عکس در قالب افتتاح نمایشگاه در معرض دید همگان قرار گرفت.

شاهرخ، با بیان اینکه سه دوره قبلی این جشنواره از سال ۹۰ برگزار شده است، ادامه داد: امسال چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور با هدف معرفی ظرفیت‌ها، محرومیت زدایی، شبکه‌سازی و کشف استعدادهای جوان برگزار شد.

دبیرکل جشنواره ملی عکس نور گفت: این دوره نسبت به دوره قبل متفاوت بوده و شرکت کنندگان می توانستند آثار خود را به صورت مجموعه برای دبیرخانه ارسال کنند.

شاهرخ، با بیان اینکه پروژه محور بودن و توجه ویژه به مجموعه عکس از ویژگی های این دوره به شمار می رود، افزود: این اقدام موجب شد تا از میزان تب و تابی که به طور معمول در تک عکس ها در جشنواره های مختلف مشاهده می شد کاسته شود و عکاسان توجه بیشتری بر بحث مجموعه عکس داشته باشند.

وی اظهار داشت: در این دوره و دربخش ویژه این جشنواره برای هر یک از استان ها با توجه به اعلام نظر دبیران استانی، اساتیدی به عنوان راهنما در کنار عکاسان منتخب قرار گرفتند تا با ارایه مشورت و کمک به آن ها، عکاسان بتوانند مجموعه های خود را به شکل کامل تری تولید کنند.

مسوول انجمن عکس بسیج هنرمندان کشور، با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره مختص عکاسان شبکه بسیج بود، ادامه داد: هر یک از عکاسان مشخص شده با ایده ها و موضوعاتی که از سوی استانها تعریف شده بود در قالب تهیه پروژه اقدام کرده و مجاز به ارسال یک مجموعه عکس به دبیرخانه بودند و طبق قوانین جشنواره مجاز به حضور در بخش آزاد نبودند.

وی گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز از روز اختتامیه دایر بوده و پس از آن نیز در شهر اصفهان به مدت یک هفته در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

 

نظرات خوانندگان