عکس های نفر سوم دوسالانه در بخش ویژه

عکس های نفر سوم دوسالانه در بخش ویژه

مجموعه عکس عهد سربازی از آقای حمید عابدی از قم به عنوان منتخب سوم در بخش ویژه

"هو المصور"

طبق نظر علما دین ، لباس روحانیت لباس سربازی برای امام زمان است و تا کسی صلاحیت آن را نداشته باشد پوشیدن این لباس برایش جایز نخواهد بود.
روحانیت دارای پیوند اجتماعی ناگسستنی با آحاد جامعه است و در عرصه‌های مختلف که گاه از نگاه جامعه نیز پنهان است حضوری موثر و چشمگیر دارد؛ روحانی و روحانیت را نباید منحصر و معطوف به درس و بحث و شیوه های سنتی در کسب علوم دینی دانست بلکه
روحانیت، با آموزه‎هایی برگرفته از دین، انسان‌ دوستی را جزء مهمی از دین و رسالت خود می داند و متناسب با نیازهای جامعه در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، علمی و حتی نظامی به ایفای نقش می پردازد.
دین از منظر روحانیت، پدیده ای در انزوا مانده از جامعه نیست و اگر علوم دینی و کسب فیض و طلبگی در بطن جامعه خود را نشان ندهد و یاری گر مردم نباشد به نقطه مطلوب و سر منزل مقصود دست نیافته است.
زندگی روحانیت،تصویری قاب گرفته نیست که با زندگی مردم آمیخته نباشد، طلبه و روحانی می داند که در مبانی دینی و شیعی، آن چه به طلبگی بها می دهد، خلق و خوئی زیبا برگرفته از رسول مهربانی ها و معصومین است و هرگز طلبه عنصری بی تفاوت نسبت به رویدادها و مشکلات جامعه نبوده است.

مجموعه حاضر نمایی از زندگی و عرصه های حضور روحانیت در جامعه است که کمتر مورد دید و توجه عموم مردم قرار گرفته است.

عکس 1 : ورود به عرصه روحانیت_ورودیه مدرسه مبارکه فیضیه

عکس 2 : هر طلبه‌ای دوست دارد به دست کسی معمم شود که دارای جایگاه علمی، اخلاقی و معنوی بالایی باشد_آئین عمامه گزاری بدست آیت الله نوری همدانی.

عکس 3 :مدرسه فیضیه کانون اجتماع طلاب و استادان حوزه قم به شمار می‌آید که در واکنش به مسائل روز(اجتماعی،اقتصادی و سیاسی)در موضع حمایت یا اعتراض به آن موضوع در اسرع وقت به صحنه می آیند و تجمع میکنند.

عکس 4 : کلاس های درس طلاب که بنا به نیاز و سهولت امر استفاده از تجهیزات بروز هم برای اساتید حوزه هم طلاب رایج شده است

عکس 5 : این لباس مقدس که هم در گرما هم در سرما و باد و باران و طوفان بر تن دارن با کم و زیاد شدن ضخامت آنها ؛ لباسی چهارفصل برای طلاب است؛ که البته لباس سربازی امام زمان (عج) به عبا و قبا و پیراهن یقه آخوندی و انگشتر نیست، برای سربازی آقا باید لباس تقوا و زهد پوشید.

عکس 6 : زندگی ساده و حمل و نقل ارزان با موتور سیکلت برای حضور در مدرسه و اجتماع پسندیده دیدگان قشر متوسط و پایین جامعه است که معمولا همین سربازان برگرفته از دل این اقشارند.

عکس 7 : حضور در عرصه علم نجوم که برای رسد ماه های رمضان و شوال دستگیر بیوت مراجع تقلید هستند

عکس 8 : به وقت عزای اهلبیت ع هم برای سوگواری در هر آئین سنتی به تعظیم شعاعر دینی میپردازند

عکس 9 : در عرصه های علوم پزشکی هم این حضور دغدغه مند لازم است که دستگیر مردم اجتماع باشند و ما مثل این پزشک اپتومتریست شاهد آن باشیم.

عکس 10 : توجه به کانون گرم خانواده و توجه به محیط پیرامون مثل محیط زیست قابل تحسین و تشویق برای ترویج آن است

عکس 11 : حضور در عرصه نظامی _ تیپ امام صادق(ع) که مخصوص روحانیون هست ظرفیت بین المللی دارد و در مأموریت ها پیوست دائمی باید باشد و آن هم ظهور حضرت ولی عصر(ع) است

عکس 12 : روحانی با فطرتی متعالی و بالنده آنجا که لازم باشد حتی از جان خود برای آگاهی بخشی و انجام رسالت ذاتی خود میگذرد و پایبندی در عهد و پیمان و وظیفه خود را به بهترین وجه نشان می دهد_مراسم تشییع شهید روحانی مدافع حرم